O bătrânică care nu poate trăi din pensia de 800 de lei, sancționată de Poliția Locală Zalău

In loc sa fie preocupați de problemele reale din oraș, precum cerșetoria sau șirul mare de tâlharii și hotii, Poliția Locală Zalau își face de lucru cu o bătrânica care încearcă sa mai faca un leu de doi. Totul s-a întâmplat astăzi in fata Halei Agroalimentare din centrul Zalaului. Femeia, năcăjită de traiul greu, cu o pensie ce nu depășește o mie de lei, a fost sancționată de Poliția Locală pentru ca vindea ciuperci intr-o zona nepermisa, pentru ca nu își permite sa plătească chirie in piața. Culmea, in alte zile, in același loc, zeci de persoane, majoritatea etnici rromi stau și vând liniștiti ciuperci fără sa ii deranjeze cineva. Și ne întrebam... mai exista dreptate socială in Zalau? 

  • Distribuie pe

Comentarii

Exista 49 comentarii pentru acest articol

  1. 2019-07-17 09:00:38

    oameni buni nu mai cititi astfel de mizerii. NU este adevarat batrana NU a fost amendata!! Aceatsta fituica infecta face de rusine presa din Salaj! Nu i mai acordati credibilitate! Rusine.

    2019-06-13 00:26:34

    Cerșetorii nu sunt otrăvitori numai i_ti pica parul din nas și reușesc să te enerveze.

    2019-06-12 13:54:30

    Oameni buni. Puteti intelege ca o societate functioneaza doar daca respectam legea? batranica asta are doar 800 de lei? ok si? duceti-va si datii bani? de ce nu ii dati? va plangeti ca e coruptie dar daca sunt amendati cetatenii va suparati? cum e bine? cand vedeti ca vinde cineva sau un cersetor chemati politia. iar cand sunt prinsi nu le luati apararea. daca nu ai bani ai voie sa incalci legea? toti care ati comentat sper sa mancati o ciuperca otravitoare si dupa sa mai vorbiti. ciupercile pot fi usor confundate. mor oameni din cazurile acestea si voi luati apararea vanzatorilor? ca castiga 10000 ca castiga 10 tot aceeasi lege si drepturi avem.

    Fabian 2019-06-12 13:02:20

    Politia locala vai de capu lor ca nici bacu nu il au totii de strigi o data pe ei fac in pantalonii .stau toata ziua si belesc p...a pe bani nostrii si se cred mari smardoi auzii isi risca viata pt noi da cu ce isi risca viata ca se plimba toata ziua pe bulevard fara rost .

    ALINA 2019-06-12 12:25:41

    FEMEIA NU A LUAT AMENDĂ IDIOȚILOR

    Da 2019-06-12 10:13:25

    Sa le fie rusine femeia asta ii din satul fetindia are o casa de imd cade pe ea ploua in casa si ea încerca să își mai facă ceva bani nici nu cred ca are 800 de lei pe lună cred ca mai putin

    Hajdu 2019-06-11 21:53:54

    Au toți bătrânii net și urmăresc jurnalul local dar din păcate unii jurnaliști nu au competența de asa ceva

    B. S 2019-06-11 21:51:49

    Câtă dezinformare proastă din partea unor cetățeni ai acestui oraș vorbiți toți ca pulele în plop toți sunt ca și jurnalistul unii mai cunosc dar cât sa fii de imbecil tu ca jurnalist sa nu aflii în detaliu cele întâmplate du-te în audiență la primar la consiliu la conducerea lor ca să vezi și sa vedeți ce trebuie sa facă sunt polițiști fără arme dar cu pregătire pentru asa ceva dar nu ii dotează nimeni și pe lângă asta pe ei îi vezi de multe ori la scandaluri printre țigani ș. a. m. d de ce nu mergeți voi în locu lor? Ca și asa sunt putini de ce nu mergeți voi? Ca habar nu aveți să învățați legi. Informați-vă mai ales tu jurnalist de doi lei.

    Varlam 2019-06-11 14:58:11

    Zici politia locala Zalau si tragi apa . Sa dea Dumnezeu sa ajungi tu politistu pulii sa traiesti din aia 800 de lei pe luna ! Sper ca acum dupa ce ai sanctionato pe acea batranica esti multumit si impacat ca ti-ai facut “ meseria “ . Rusine sa iti fie !

    Cristian 2019-06-10 17:06:19

    Eu nu doresc sa devin polițist comunitar.Este o meseriei de tot 💩.Sug 💰 contribuabililor fara nici un efect.

    Leon 2019-06-09 20:07:45

    Poti sa apelezi la politia locala pt orice problema. că doar e democratie doar ca vei primi același raspuns nu e de competența noastră .atunci pt. Ce sînt platiti motherfuckerii ăștia ?niște cocksukeri fara scoala!

    Vlad 2019-06-09 18:19:43

    La comunitara sunt doar gunoaie. De exemplu in jibou au ajuns smecheri sa fie politisti legea junglei. Doasare penale si arestati sunt la politia comunitara

    Intreb doar 2019-06-09 10:06:44

    Daca articolul scris nu este adevarat ..nu este lege impotriva unor astfel de bloggeri? Nu poate fi tarat in instanta un astfel de personaj ? Inteleg presa libera dar sa denigrezi o institutie... asta nu o mai inteleg.

    2019-06-09 02:24:21

    Oameni aia merita salariul pe care il au si pe langa mai merita niste scuze din partea tuturor ciudosilor care îi huiduiesc si data viitoare gandițiva ca uni polițisti isi risca viața pentru voi .

    2019-06-09 02:22:27

    Voi astia care tot ziceți de polițisti ca sunt gunoaie si alte jigniri va este ciuda ca nu sunteți in locul lor sau ce? Voi va gandiți ca daca ei nu ar fi ați pute primi oricand la orice moment din zi sau din noapte un cuțit in inima si nimanui nu i-ar pasa iar faptasul nu ar fi pedepsit de exemplu si pun pariu ca oricare dintre voi si-ar dori sa fie un polițist sau un jandarm pe care toți ii huiduiți.

    2019-06-09 02:18:36

    Eram acolo cand s-a intamplat asta si batranica nu a fost sanctionata a primit doar un avertizment

    2019-06-08 22:06:48

    Il cunosc bine pe acest zis jurnalist Eduard Farcas ii stiu toata viata i am fost prieten ani de zile pina ma vindut pentru un pumn de bani. Este un om de cea mai joasa speta. Un ciubucar care asteapta sa i se plateasca cite o cafea si cite un suc la vreo terasa. O sa dau informatii saptamina viitoare la unul din ziarele adevarate in care o sa spun totul despre acest personaj infect al societati

    2019-06-08 20:49:14

    Bravo Eduard nu te lasă descurajat de toți derbedeii.

    2019-06-08 20:46:13

    O intrebare pt cei care blameaza politia locala Atunci cind aveti probleme si nevoie de ajutorul lor sint buni? Nu mai sint de k..at?

    2019-06-08 20:43:10

    Inainte de a scrie asemenea articole ar fi bine sa te documentezi!

    2019-06-08 20:42:27

    Inainte de a scrie asemenea articole ar fi bine sa te documentezi!

    Pentru Eduard Fărcaș 2019-06-08 20:39:23

    Eduard Fărcaș dacă nu scrii un articol cu pregătirea care o ai autorizații și tot săptămâna viitoare ma duc la primărie apoi la tribunal gunoi infect care dezinformezi populația

    2019-06-08 19:02:05

    atatea clasa are dalmatianu " a k militianu" de la politia locala cate sute de lei ia dat bietei babute si mai ziceti ca siguranta si intredere da siguranta la locu de munca asigurat de primar pe care il slujiti si incredere in cel de sus poate poate... joalnic ca fapta buna ar trebi sa iti dai demisia de buna voie si nesilit de nimeni...

    Cristi 2019-06-08 16:20:23

    Apreciez ca comentariile facute de mine sunt foarte importante pentru tine si le stergi. Repet ce am scris si a fost sters de domnul " ziarist" VA rugam sa va informati inainte de a prelua aceasta stire deoarece este " fake news"

    silviu 2019-06-08 15:34:29

    pentru anonimul de la 15:29:48 La capacitatea ta intelectuala asa de ingust vezi lucrurile ? o viziune mai larga asupra a cea ce se intampla ai ?

    Anonim 2019-06-08 15:29:48

    Adevărul e că într-adevăr sunt căpușari pe spinarea noastră și chiar nu le văd rostul. Plimba ursul toată ziua amendează pe cei lipsiți de apărare de fapt .... La ce capacitate intelectuala au ei chiar cred ca asta e marea corupție în România asta e marea jecmaneală. Ce mai sunt de râsul curcilor....

    TTT 2019-06-08 15:00:38

    Ratați ăștia de paznici locali ar trebui desființați. Nu sunt altceva decât niște căpușari ai bugetului local. Nu au nici o pregătire. Habar nu au să se exprime.

    Marian 2019-06-08 14:12:53

    Cine scrie golaniile astea? Polițistul a legitimato și a vorbit frumos cu doamna. Am văzut ca cineva face poză la " acțiune" și m-am dus la bătrânică sa vad dacă are pătrunjel și ce s-a întâmplat. AM LUAT PĂTRUNJEL DE LA TANTI APOI ȘI AM ÎNTREBAT-O DESPRE DOMNU POLIȚIST. BAIATULE ȘTII TU OARE CE E DREPTATEA SOCIALA? :))))))) ȘTII TU OARE CÂT EȘTI DE PROST? CINE EȘTI?

    Un Gabor 2019-06-08 13:56:09

    Nu confundați hoardele de țigani cu gaborii nu suntem la fel

    Sj. Bgd 2019-06-08 13:51:25

    Cine dracu scrie articolele astea. A cui e site-ul? Ba care plm ești? Ca deja ești penibil și întreci multe masuri ești ceva prunc de 16 17 ani? Faci bani din reclame pe site? Ce plm faci? Dezinformezi populația.

    2019-06-08 13:50:58

    Cine cumpăra ciuperci de la colt de strada își asuma acel risc. Riscul este același chiar dacă le cumpăra din interiorul pieței. Curios este ca hoardele de țigani care vând ciuperci fructe sau flori în jurul piețelor sau pe strada nu ii deranjează nimeni. Pe țigani din intersecția de la Astralis care se plimba pe mijlocul străzii printre mașini de ce nu ii îndepărtați?

    Pop 2019-06-08 13:47:19

    În piață trebuie sa ai autorizație loc de la primărie e civilizației cum trebuie sa fie. Nu e normal sa vii sa vinzi fără cei care stau acolo plătesc la primărie. Nu vorbiți ampulea. Și ăsta e un jurnalist incompetent. Pardon doar incompetent ca jurnalist nu e.

    J. 2019-06-08 13:44:32

    În păci trebuie sa meargă jandarmii care sunt purtători de arme da pe ăia nu ii vezi decât rar când se plictisesc și nu prin păci pe bulevard dând ture fără sa îi intereseze prea mult seara sau noaptea dorm pe undeva jandarmii măcar sa le lase pistoalele la locali și cred ca ar merge și în păci :))

    D. I 2019-06-08 13:39:23

    Dacă copilul cuiva se intoxica sau moare din cauza ciupercilor luate de la o bătrânică că ia fost milă de ea mai scrii oare despre cum merge dreptatea socială în Zalău? Sau spui despre politia locala ca nu își face treaba ca nu au autorizație? Sau te iei și de alte organe? Dacă mori tu din cauza ciupercilor luate de la colț de stradă că ți-o fost milă cine mai scrie apoi articole de căcat? Ai o școală pentru așa ceva?

    2019-06-08 13:37:46

    Asa se întâmplă întotdeauna. Prin Păcii nu dau acolo țiganii fac legea. Mizerie de nedescris. Prin parcuri unde nu este voie cu câini care își fac treburile pe spatiile de joaca a copiilor nu ii vede nimeni. În jurul piețelor e plin de țigani cu ciuperci dar pe ei nu ii verifica domnii asa ziși polițiști. Dar sar pe bieți bătrâni veniți de la tara sa vândă câte ceva și care nu au loc în piață din cauza comercianților protejați.

    2019-06-08 13:34:12

    Nu comentați în necunostiinta de cauza va rugam sa va documentați dacă este adevărat acest articol? Iar în legătură cu acest ziarist de 2 lei care scrie articole fără sa se documenteze de la terasa unui local ne pune multe semne de întrebare.. Dacă acest asa zis ziarist vine cu acel proces vb cu amenda.. Acel Polițist Local este gata sa își dea demisia.. Dar dacă articolul este mincinos atunci ce masuri propuneți pt Ziarist?

    Ionel 2019-06-08 13:31:02

    Am fost acolo nu a luat amendă ba chiar a fost civilizat și a avut un comportament frumos față de doamna de vârsta a treia o cunosc pe dânsa în acea hală dau des năvală boschetarii țiganii care mai fură de pe mese și poliția locală are mereu grijă de hală și de locurile din jur și sunt putini ca și număr nu mai scrieți articole dobitocești parcă sunteți pe aceeași felie cu PSD. Nu asa trebuie sa fie un ziar.

    Chis 2019-06-08 13:25:21

    Si tu ca ziarist in loc sa scrii fara sa te documentezi si sa arunci astfel de stiri de dragul de a scrie.. eu zic sa te fi dus la batranica sa o intrebi daca a fost sau nu amendata. Lasam sa vanda ciuperci si pe urma daca se intoxica lumea scrii articol " ce fac autoritatile ?

    2019-06-08 13:20:25

    Nu vb prosti ca nu a amendat o nimeni.. Doar a legitimat o.. Te ai documentat înainte sa scrii? Articol Mincinos..

    ionescu s.m.s. 2019-06-08 13:10:50

    ii doresc acelui magar de om politist si multor altora din aceeasi oala cu el din Zalau care au dat amenzi de genul asta sa dea fiecare banut pe care pune laba aia de animal pe mendicamente pentru boli cronice tot restul vietii lor. Nu cred ca esxista om care sa aiba mai mare scarba de " politisti" ca mine. " INCREDERE SI SIGURANTA" manca-v-ar bolile de diuguri fara scoala.

    2019-06-08 12:59:09

    Niște gunoaie cu G” MARE